Zweigeltrebe rosé 2020 Vinařství Bařina

Kód: 162041
189 Kč
Skladem (5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Polosladká vína ocení milovníci sladké chuti. Oblíbená jsou převážně mezi ženami. Polosladká vína mají až 45 gramů zbytkového cukru na litr. Pyšní se nejčastěji přívlastkem pozdní sběr nebo výběr z hroznů. Výborně se hodí k výraznému jídlu a sladkým dezertům.

Zweigeltrebe rosé je víno se starorůžovou barvou. Vůně připomíná hlavně třešně a jahody, je zde možné cítit i nádech malin. Chuť je převážně ovocná, šťavnatá a dlouhotrvající. 

Růžová vína, jinak nazývána rosé nebo růžňák, mají většinou růžovooranžovou barvu s lososovými nebo meruňkovými odstíny. Mohou mít ale i nádech do fialové barvy. Vyrábí se z modrých hroznů a nechává se naležet mezi 4 až 6 hodinami, aby se uvolnilo jen menší množství červeného barviva, a nadále se s ním pracuje jako s vínem bílým.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr 

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosladké
Přívlastek: Moravské zemské
Odrůda: Zweigeltrebe
Objem: 0.75 l
Ročník: 2020
Oblast:
Podoblast:
Obec: Dolní Dunajovice
Viniční trať:
Zbytkový cukr: 20,6 g/l
Kyseliny: 6,5 g/l
Alkohol: 11,5 %

Vinařství Bařina vzniklo v roce 2010 a v současné době obhospodařuje téměř 5 hektarů vinic v mikulovské podoblasti. Jsou využívány výhradně hrozny z vlastních vinic, u kterých je pečlivě sledována kvalita procesu zpracovávání.

Výroba pak probíhá metodou řízeného kvašení a v nabídce si můžete vybrat mezi jakostními, přívlastkovými a dezertními víny.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz