Zweigeltrebe 2021 Vinařství Sedmikráska

Kód: 142122
219 Kč
Skladem (4 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr.

Zweigeltrebe je modrou odrůdou, určenou na výrobu červených vín. Je to velmi populární víno a to i díky jeho kořenitosti a ovocnosti. Barvou je tmavě granátové s fialovým nádechem. Vůně je plná ovoce a kořenité, často připomíná bobulové ovoce. Chuť je plná, jemná a hebká.

Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů, ve kterých se nachází červené barvivo. Pro červené víno je typické zajímavé aroma a výrazná chuť. Servíruje se převážně ve velkých sklenicích proto, aby se naplno rozvinulo jeho aroma. Červené víno podávejte k vepřovému, hovězímu nebo jehněčímu masu. Skvěle se hodí ale i ke zvěřině. Dále jej můžete podávat v kombinaci s plísňovými sýry, nivou či parmazánem.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Suché
Přívlastek: Moravské zemské
Odrůda: Zweigeltrebe
Objem: 0.75 l
Ročník: 2021
Oblast:
Podoblast:
Obec:
Viniční trať:
Zbytkový cukr: 2,5 g/l
Kyseliny: 5,1 g/l
Alkohol: 12,5 %

Vinařství Sedmikráska je malé rodinné vinařství, které sídlí v malebné obci Perná. A proč sedmikráska? Sedmikráska je nádherná malá něžná kytička, která je nezbytnou součástí každého vinohradu a k vinohradům prostě patří.

Původní koníček, výroba vlastního vína pro pár přátel, přerostl ve skutečnou vášeň a životní náplň a již desátým rokem vyrábí kvalitní vína pro každého, kdo miluje ten jedinečný pocit, když si může se sklenkou vína jen tak zpříjemnit životní chvilky.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz