Sylvánské zelené 2020 Vinařství Hřebačka

Kód: 210
229 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Kabinetní víno je vyráběno z hroznů, které dosáhly nejméně 19 °NM cukernatosti. Jsou to většinou lehčí vína, příjemně pitelné a suché.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Rulandské šedé, Sauvignon nebo Ryzlink rýnský.

Sylvánské zelené je odrůdou vína, které kdysi bývalo jednou z nejrozšířenějších no Moravě. Toto víno vzniká křížením Rakouského bílého a Tramínu červeného. Je to víno zelenožluté barvy s neutrální až jemně kořenitou vůní. 

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Suché
Přívlastek: Kabinetní
Odrůda: Sylvánské zelené
Objem: 0.75 l
Ročník: 2020
Oblast: Morava
Podoblast: mikulovská
Obec: Novosedly
Viniční trať: Slunečná
Zbytkový cukr: 8,1 g/l
Kyseliny: 5,9 g/l
Alkohol: 12 %

Vinařství Hřebačka bylo založeno v roce 2001 Svatoplukem Hřebačkou a jeho dvěma syny. Vinařství sídlí ve městě Podivín a zakládá si na tom, aby si zákazník po otevření láhve důkladně zapamatoval vůni, chuť a celkový dojem z vína a rád se k němu opět vracel.

Napříč jejich sortimentem naleznete vína jakostní, přívlastková, ale také vína Frizzanté a jiná. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz