Svatovavřinecké rosé 2020 Vinařství Krůza

Kód: 152039
219 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Kabinetní víno je vyráběno z hroznů, které dosáhly nejméně 19 °NM cukernatosti. Jsou to většinou lehčí vína, příjemně pitelné a suché. 

Polosladká vína ocení milovníci sladké chuti. Oblíbená jsou převážně mezi ženami. Polosladká vína mají až 45 gramů zbytkového cukru na litr. Pyšní se nejčastěji přívlastkem pozdní sběr nebo výběr z hroznů. Výborně se hodí k výraznému jídlu a sladkým dezertům.

Svatovavřinecké víno je v Česku velmi oblíbené, může oslnit hlavně svou plností. Má tmavou, červenou barvu, někdy až fialovou. Vůně je višňová, až černorybízová a povidlová. Chuť je ovocná, plná višní, černého rybízu a povidel. 

Růžová vína, jinak nazývána rosé nebo růžňák, mají většinou růžovooranžovou barvu s lososovými nebo meruňkovými odstíny. Mohou mít ale i nádech do fialové barvy. Vyrábí se z modrých hroznů a nechává se naležet mezi 4 až 6 hodinami, aby se uvolnilo jen menší množství červeného barviva, a nadále se s ním pracuje jako s vínem bílým.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosladké
Přívlastek: Kabinetní
Odrůda: Svatovavřínecké
Objem: 0.75 l
Ročník: 2020
Oblast: Morava
Podoblast: mikulovská
Obec: Bavory
Viniční trať: U Rybníčka
Zbytkový cukr: 13,1 g/l
Kyseliny: 7,3 g/l
Alkohol: 12,5 %

Vinařství Krůza vyrábí vína v malebné obci Bavory již po tři generace. Hrozny, vypěstované ve vlastních vinicích o rozloze 5 hektarů, dozrávají v Chráněné krajinné oblasti Pálava. 

Zaměřují se na výrobu kvalitních odrůdových vín s přívlastkem a moravských zemských vín.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz