Frizzante Cabernet Moravia rosé Vinařství Réva Rakvice

Dostupné
Poslední kus skladem

Značka
Vinařství Réva Rakvice
Kód
071820F
Obsah cukru
Sladké
Objem
0.75 l
Alkohol
7 %
Klasifikace
Moravské zemské víno
159,00 Kč

131.40 bez DPH

Počet

Frizzante Cabernet Moravia rosé Vinařství Réva Rakvice

Víno světle růžové barvy. Vůně zralých lesních jahod a sladká cuť jahodového koktejlu se smetanou jsou doplněny příjemným perlením. Doporučujeme jako aperitiv a k ovocným salátům. Teplota podávání 8-10 °C.

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Sladká vína obsahují ze všech druhů vín nejvyšší počet cukru, a to alespoň 45 g na litr. Jsou velmi oblíbená mezi ženami a nezkušenými konzumenty. Nejčastěji jsou to přívlastková vína, ale řadí se sem také vína slámová nebo ledová. Sladká vína vyniknou nejlépe se sladkými pokrmy, dezerty nebo tučnými jídly.

Cabernet moravia je odrůdou vyšlechtěnou z odrůd Zweigeltrebe a Cabernet Franc. V chuti a vůni je možné cítit maliny, černý rybíz, třešně, višně nebo dokonce fialky.

Šumivá vína se získávají kvašením čerstvých vinných hroznů, z hroznového moštu nebo také z vína. V uzavřené nádobě tyto vína vykazují přetlak, který je způsoben rozpuštěným oxidem uhličitým. Šumivá vína mohou být dosycena oxidem uhličitým, je ale nutné tento údaj uvést na etiketě. Někdy je možné šumivá vína označovat za sekty, ale to jen za určitých podmínek. 

Přidejte se k nám

Staňte se fanoušky na našich sociálních sítích. Neunikne vám tak žádná novinka v našem v naší nabídce těch nejlepších vín z Pálavy, ale ani žádná zajímavá informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na Instagramu



Navštivte náš vinný sklep Vinum Via

Barokní vinný sklep ze 17. století patří k cenným památkám vinařské a lidové architektury. Náš sklep je umístěn v řádě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. První zmínka v pozemkových knihách je z roku 1735, kdy přepsal vlastnictví sklepa otec na syna. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via