Sauvignon 2020 Vinařství Fabičovic

Kód: 032007
239 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Pozdní sběr je jednou z jakostních tříd vín. Aby se víno mohlo pyšnit označením pozdní sběr, musí být cukernatost vinných hroznů v rozmezí od 21 °NM do 24 °NM. Aby se této cukernatosti dosáhlo, probíhá sběr hroznů v pozdějším termínu. S jakostní třídou pozdní sběr se nejčastěji setkáváme u suchých a polosuchých vín, pro jejichž výrobu je tato kvalita a cukernatost ideální.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Rulandské šedé, Sauvignon nebo Ryzlink rýnský.

Sauvignon je odrůdou, která pravděpodobně vznikla křížením Chenin blancu a Tramínu. Jsou to vína spíše s bylinkovými tóny, ve kterých veškeré tóny převyšuje kyselina. Víno má zelenožlutou barvu a většinou se vyskytují primární vůně, jako třeba kopřiva, černý rybíz, angrešt, citrusové plody nebo kiwi.

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Suché
Přívlastek: Pozdní sběr
Odrůda: Sauvignon
Objem: 0.75 l
Ročník: 2020
Oblast: Morava
Podoblast: mikulovská
Obec: Hlohovec
Viniční trať: Deliče
Zbytkový cukr: 0,5 g/l
Kyseliny: 6,7 g/l
Alkohol: 12,5 %

Vinařství Fabičovic je malé rodinné vinařství, které sídlí v malebné obci Hlohovec, jež se nachází v samotném středisku Lednicko-valtického areálu. Fabičovic se okolo vína pohybují již od roku 1925 a mají na starost vinohrady o velikosti 4 hektarů. Při zpracování hroznů se snaží o co nejšetrnější přístup k surovině.

Vinohrady mají na pěti viničních tratích, kterými jsou Stará hora, Deliče, Šulaperk, Štabery a U Hájků.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz