Sauvignon 2018 Vinařství Osička Březí

Kód: 101907
219 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Tramín červený nebo Muškát moravský.

Sauvignon je odrůdou, která pravděpodobně vznikla křížením Chenin blancu a Tramínu. Jsou to vína spíše s bylinkovými tóny, ve kterých veškeré tóny převyšuje kyselina. Víno má zelenožlutou barvu a většinou se vyskytují primární vůně, jako třeba kopřiva, černý rybíz, angrešt, citrusové plody nebo kiwi.

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosuché
Přívlastek: Moravské zemské
Odrůda: Sauvignon
Objem: 0.75 l
Ročník: 2018
Oblast:
Podoblast:
Obec:
Viniční trať:
Zbytkový cukr: 7,8 g/l
Kyseliny: 5,4 g/l
Alkohol: 13,5 %

Rodinné vinařství o střední velikosti Osička se nachází v obci Březí, která sousedí s nádherným Mikulovem. Historie tohoto vinařství sahá až do konce 60. let a vína vyrábí především z dobře vyzrálých hroznů s tou správnou cukernatostí. Hrozny pochází z vlastních vinic na viniční trati Ořechová hora

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz