Ryzlink vlašský 2018 EDICE Karel Roden Vinařství Vican

Kód: 011805R
343 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Výběr z bobulí je jednou z jakostních tříd. Cukernatost hroznů musí dosahovat minimálně 27 °NM, převážně kvůli tomu, že dlouho zrají na vinici. Polosladká a sladká vína mají velmi znamenitou chuť.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Rulandské šedé, Sauvignon nebo Ryzlink rýnský.

Ryzlink vlašský je starobylou odrůdou vinné révy, její původ ale není zřejmý. Jde o jednu z nejpěstovanějších odrůd u nás a výborně jí svědčí prostředí Pálavských vrchů nebo Mikulovské podoblasti. Odrůda se vyznačuje vyšším obsahem kyselin a hodí se např. pro výrobu sektů.

Karel Roden je český herec, který je známý z filmů jako Jak básnící přicházejí o iluze, Pan Tau, Hellboy, V peřině nebo také 3Bobule. Spojil se tak s rodinným vinařstvím Vican a vzniklo několik velmi prestižních vín, která získala mnoho ocenění. 

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Suché
Přívlastek: Výběr z bobulí
Odrůda: Ryzlink vlašský
Objem: 0.75 l
Ročník: 2018
Oblast: Morava
Podoblast: mikulovská
Obec: Mikulov
Viniční trať: Pod Mušlovem
Zbytkový cukr: 43,9 g/l
Kyseliny: 6,9 g/l
Alkohol: 14 %

Vinařství Vican je známé vinařství, které sídlí v Mušlově a jehož sklepy se nachází v Bulharech. Obhospodařuje 45 hektarů na pěti různých tratích především v okolí Mikulova. Hrozny pěstují na pálavském vápencovém podloží, což vínům dodává specifickou chuť. 

Ačkoliv se jedná o mladé vinařství, je v České republice poměrně populární a také se pyšní několika prestižními oceněními a četnými zástupy příznivců.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz