Ryzlink rýnský 2021 Vinařství Sol Invictus

Kód: 202104
280 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Výběr z bobulí je jednou z jakostních tříd. Cukernatost hroznů musí dosahovat minimálně 27 °NM, převážně kvůli tomu, že dlouho zrají na vinici. Polosladká a sladká vína mají velmi znamenitou chuť.

Sladká vína obsahují ze všech druhů vín nejvyšší počet cukru, a to alespoň 45 g na litr. Jsou velmi oblíbená mezi ženami a nezkušenými konzumenty. Nejčastěji jsou to přívlastková vína, ale řadí se sem také vína slámová nebo ledová. Sladká vína vyniknou nejlépe se sladkými pokrmy, dezerty nebo tučnými jídly.

Ryzlink rýnský /riesling/, přezdívaný také králem vín, je jedna z nejpěstovanějších odrůd ve střední Evropě. Nejvíce se pěstuje hlavně v Německu. Ryzlink rýnský má velmi často žlutozelenou barvu, čím zralejší, tím více zlatavý. Vůně bývají spíše ovocné (broskev, jablko, citrusové plody), ale mohou být i kořenité až kouřové. Je zde možné zachytit i tóny medu, marcipánu nebo hrozinek.

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Sladké
Přívlastek: Výběr z bobulí
Odrůda: Ryzlink rýnský
Objem: 0.75 l
Ročník: 2021
Oblast: Morava
Podoblast: mikulovská
Obec: Novosedly
Viniční trať: Slunečná
Zbytkový cukr: 61 g/l
Kyseliny: 9,4 g/l
Alkohol: 12,2 %

Rodinné vinařství Sol Invictus pochází z pálavské obce Drnholec a vínem se zabývají od roku 2017. Vinařství vyrábí poctivá a kvalitní vína v menším množství, čímž se ve víně odráží preciznost výroby a ráz mikulovské vinařské podoblasti, kde je úcta k vinařskému řemeslu a jeho historii neodmyslitelnou součástí každodenního života.

Vína vyrábíme výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, které se rozprostírají v mikulovské vinařské podoblasti. Jedná se o oblast Dolní Dunajovice - Dunajovický kopec, Plotny, Zimní vrch a Mikulov Turold.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz