Ryzlink rýnský 2020 Vinařství Haman

Kód: 182004
219 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Kabinetní víno je vyráběno z hroznů, které dosáhly nejméně 19 °NM cukernatosti. Jsou to většinou lehčí vína, příjemně pitelné a suché.

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Tramín červený nebo Muškát moravský.

Ryzlink rýnský /riesling/, přezdívaný také králem vín, je jedna z nejpěstovanějších odrůd ve střední Evropě. Nejvíce se pěstuje hlavně v Německu. Ryzlink rýnský má velmi často žlutozelenou barvu, čím zralejší, tím více zlatavý. Vůně bývají spíše ovocné (broskev, jablko, citrusové plody), ale mohou být i kořenité až kouřové. Je zde možné zachytit i tóny medu, marcipánu nebo hrozinek. 

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosuché
Přívlastek: Kabinetní
Odrůda: Ryzlink rýnský
Objem: 0.75 l
Ročník: 2020
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obec: Rakvice
Viniční trať: Kozí horky
Zbytkový cukr: 9,1 g/l
Kyseliny: 7,4 g/l
Alkohol: 10,5 %

Davidu Hamanovi bylo pouhých 19 let, když v roce 2016 založil své vinařství. V současné době vinařství obhospodařuje přibližně 1,7 ha vinic, které spadají pod proslulou velkopavlovickou vinařskou podoblast

Z bílých odrůd pěstuje například Veltlínské Zelené, Tramín Červený nebo Pálavu, z těch červených pak Zweigeltrebe, Frankovku či Svatovavřinecké.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz