Rulandské šedé 2021 Vinařství Sol Invictus

Kód: 202003
235 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Pozdní sběr je jednou z jakostních tříd vín. Aby se víno mohlo pyšnit označením pozdní sběr, musí být cukernatost vinných hroznů v rozmezí od 21 °NM do 24 °NM. Aby se této cukernatosti dosáhlo, probíhá sběr hroznů v pozdějším termínu. S jakostní třídou pozdní sběr se nejčastěji setkáváme u suchých a polosuchých vín, pro jejichž výrobu je tato kvalita a cukernatost ideální.

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Tramín červený nebo Muškát moravský.

Rulandské šedé je odrůdou vína, která je velmi oblíbená hlavně ve střední Evropě. Nejvýznamnější vína této odrůdy pochází z Itálie, Francie, Moravy, Rakouska a Německa. Mezinárodně se tomuto vínu říká také Pinot Gris. Moravské rulandské šedé je velmi mohutné a plné bílé víno, které je možné dost dobře kombinovat s tradiční českou kuchyní. Má zlatožlutou barvu, nasládlou jemně pomerančovou vůni a dlouho trvající chuť. 

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosuché
Přívlastek: Pozdní sběr
Odrůda: Rulandské šedé
Objem: 0.75 l
Ročník: 2021
Oblast: Morava
Podoblast: znojemská
Obec: Znojmo
Viniční trať: Načeratický kopec
Zbytkový cukr: 9,6 g/l
Kyseliny: 6,4 g/l
Alkohol: 12,5 %

Rodinné vinařství Sol Invictus pochází z pálavské obce Drnholec a vínem se zabývají od roku 2017. Vinařství vyrábí poctivá a kvalitní vína v menším množství, čímž se ve víně odráží preciznost výroby a ráz mikulovské vinařské podoblasti, kde je úcta k vinařskému řemeslu a jeho historii neodmyslitelnou součástí každodenního života.

Vína vyrábíme výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, které se rozprostírají v mikulovské vinařské podoblasti. Jedná se o oblast Dolní Dunajovice - Dunajovický kopec, Plotny, Zimní vrch a Mikulov Turold.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz