Rulandské bílé 2021 Vinařství Čemanovi

Kód: 022129
212 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Tramín červený nebo Muškát moravský.

Rulandské bílé je odrůda, které se dříve přezdívalo Burgundské bílé. Je to víno se světle žlutou až žlutozelenou barvou. Ve vůni lze najít tóny hrušky, citrusových plodů, broskve, ořechů, vanilky, lipového květu nebo chlebové kůrky. Chuť je dlouhotrvající, plná a elegantní. Skvěle se víno hodí k uzeným rybám, plísňovým sýrům nebo svěžím dezertům. 

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosuché
Přívlastek: Moravské zemské
Odrůda: Rulandské bílé
Objem: 0.75 l
Ročník: 2021
Oblast:
Podoblast:
Obec: Pavlov
Viniční trať:
Zbytkový cukr: 13,2 g/l
Kyseliny: 7,6 g/l
Alkohol: 13 %

Vinařství Čemanovi je rodinná firma, která se zabývá pěstováním vinné révy převážně k prodeji hroznů a výroby sudových i lahvových vín. Jejich vinice se nachází v mikulovské podoblasti v malé vinařské obci Strachotín. V současné době obhospodařují cca 10 hektarů vinic. 

Vinice se rozprostírají na známých viničních tratích jako je trať Šusfeldy a U Hřiště. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz