Pinot Gris 2018 Vinařství Langr Ladislav

Kód: 061831
239 Kč
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Pozdní sběr je jednou z jakostních tříd vín. Aby se víno mohlo pyšnit označením pozdní sběr, musí být cukernatost vinných hroznů v rozmezí od 21 °NM do 24 °NM. Aby se této cukernatosti dosáhlo, probíhá sběr hroznů v pozdějším termínu. S jakostní třídou pozdní sběr se nejčastěji setkáváme u suchých a polosuchých vín, pro jejichž výrobu je tato kvalita a cukernatost ideální.

Polosladká vína ocení milovníci sladké chuti. Oblíbená jsou převážně mezi ženami. Polosladká vína mají až 45 gramů zbytkového cukru na litr. Pyšní se nejčastěji přívlastkem pozdní sběr nebo výběr z hroznů. Výborně se hodí k výraznému jídlu a sladkým dezertům.

Pinot Gris je odrůdou vína, která je velmi oblíbená hlavně ve střední Evropě. Nejvýznamnější vína této odrůdy pochází z Itálie, Francie, Moravy, Rakouska a Německa. Česky je toto víno nazýváno rulandské šedé. Moravské rulandské šedé je velmi mohutné a plné bílé víno, které je možné dost dobře kombinovat s tradiční českou kuchyní. Má zlatožlutou barvu, nasládlou vůni s tóny žlutého ovoce, jako jsou broskve nebo mirabelky, a dlouho trvající chuť. 

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr  

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosladké
Přívlastek: Pozdní sběr
Odrůda: Rulandské šedé
Objem: 0.75 l
Ročník: 2018
Oblast: Morava
Podoblast: mikulovská
Obec: Dolní Věstonice
Viniční trať:
Zbytkový cukr: 14,7 g/l
Kyseliny: 5,3 g/l
Alkohol: 12,5 %

Vinařství Langr vzniklo v roce 1955, ale historie vinic se začala psát již v roce 1965. Vinařství zpracovává hrozny, které pochází výhradně z katastru Dolní Věstonice.

Tím se stává vinařství výjimečné a omezuje se jen na některé odrůdy bílých vín, např. Pálava, Ryzlink vlašský, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Neuburg, Rulandské šedé, Rulandské bílé a Sauvignon, z červených Frankovka, Cabernet Sauvignon, Dornfelder a Zweigeltrebe. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz