Pálavská vinařství v naší nabídce

Rodinné vinařství Lukeš

Rodinné vinařství Lukeš

6 produktů

Menší rodinné vinařství Lukeš sídlí ve vinařské obci Rakvice, která patří do významné vinařské oblasti. Oficiální rok vzniku vinařství je roku 1996, ale kořeny rodinné vinařské tradice sahají mnohem hlouběji. Vína zrají ve 200 letém sklípku a v klasických dřevěných sudech, díky čemuž víno získává výrazné aroma. 

Rodinné vinařství Osička Březí

Rodinné vinařství Osička Březí

9 produktů

Rodinné vinařství o střední velikosti Osička se nachází v obci Březí, která sousedí s nádherným Mikulovem. Historie tohoto vinařství sahá až do konce 60. let a vína vyrábí především z dobře vyzrálých hroznů s tou správnou cukernatostí. Hrozny pochází z vlastních vinic na viniční trati Ořechová hora

Rodinné vinařství Vican

Rodinné vinařství Vican

15 produktů

Vinařství Vican je známé vinařství, které sídlí v Mušlově a jehož sklepy se nachází v Bulharech. Obhospodařuje 45 hektarů na pěti různých tratích především v okolí Mikulova. Hrozny pěstují na pálavském vápencovém podloží, což vínům dodává specifickou chuť. 

Vinařství Bařina

Vinařství Bařina

10 produktů

Vinařství Bařina vzniklo v roce 2010 a v současné době obhospodařuje téměř 5 hektarů vinic v mikulovské podoblasti. Jsou využívány výhradně hrozny z vlastních vinic, u kterých je pečlivě sledována kvalita procesu zpracovávání.

Vinařství Čemanovi

Vinařství Čemanovi

11 produktů

Vinařství Čemanovi je rodinná firma, která se zabývá pěstováním vinné révy převážně k prodeji hroznů a výroby sudových i lahvových vín. Jejich vinice se nachází v mikulovské podoblasti v malé vinařské obci Strachotín. V současné době obhospodařují cca 10 hektarů vinic. 

Vinařství Fabičovic

Vinařství Fabičovic

7 produktů

Vinařství Fabičovic je malé rodinné vinařství, které sídlí v malebné obci Hlohovec, jež se nachází v samotném středisku Lednicko-valtického areálu. Fabičovic se okolo vína pohybují již od roku 1925 a mají na starost vinohrady o velikosti 4 hektarů. Při zpracování hroznů se snaží o co nejšetrnější přístup k surovině.

Vinařství Garčic

Vinařství Garčic

1 produkt

Vinařství Garčic bylo založeno v roce 2006 a navazuje na téměř padesátiletou tradici pěstování vinné révy a výrobu vína rodiny Chramostových. Vinohrady vinařství leží na svazích Pálavy a díky vápenaté půdě mají vína originální chuť. 

Vinařství Haman

Vinařství Haman

10 produktů

Davidu Hamanovi bylo pouhých 19 let, když v roce 2016 založil své vinařství. V současné době vinařství obhospodařuje přibližně 1,7 ha vinic, které spadají pod proslulou velkopavlovickou vinařskou podoblast

Vinařství Hřebačka

Vinařství Hřebačka

7 produktů

Vinařství Hřebačka bylo založeno v roce 2001 Svatoplukem Hřebačkou a jeho dvěma syny. Vinařství sídlí ve městě Podivín a zakládá si na tom, aby si zákazník po otevření láhve důkladně zapamatoval vůni, chuť a celkový dojem z vína a rád se k němu opět vracel.

Vinařství Ilias

Vinařství Ilias

4 produktů

Rodinné vinařství Ilias najdete v malebném Pavlově, své první víno vyrobili v roce 2000. Z původního koníčku se brzy stala hlavní životní náplň a zdroj obživy.

Od roku 2011 vyrábí vinařství Ilias vína v BIO  kvalitě, tedy bez jakýchkoliv chemických postřiků. V boji proti škůdcům, nemocem a nepřízni počasí používají šetrné přírodní přípravky.

Vinařství Krůza

Vinařství Krůza

9 produktů

Vinařství Krůza vyrábí vína v malebné obci Bavory již po tři generace. Hrozny, vypěstované ve vlastních vinicích o rozloze 5 hektarů, dozrávají v Chráněné krajinné oblasti Pálava. 

Vinařství Ladislav Holec

Vinařství Ladislav Holec

7 produktů

Vinařství Ladislav Holec je menší vinařství, které se nachází v pálavské obci Bavory. Toto vinařství založil praděda Pavel Holec už v roce 1946. U vinohradů si zakládají na ruční práci - každému keři věnují přesně to, co potřebuje. V tom se také odráží kvalita a chuť jejich vína, jelikož do lahve nakonec neuzavírají jen víno, ale také kus sebe. 

Vinařství Langr Ladislav

Vinařství Langr Ladislav

29 produktů

Vinařství Langr vzniklo v roce 1955, ale historie vinic se začala psát již v roce 1965. Vinařství zpracovává hrozny, které pochází výhradně z katastru Dolní Věstonice. 

Vinařství Lekavý

Vinařství Lekavý

7 produktů

Rod rodiny Lekavých hospodaří již několik generací na pozemcích Dolních Bojanovic, ležících v jižní části Moravy ve vinařské oblasti Slovácko. Vlastní vinice o rozloze 6 hektarů a jsou situovány převážně jihozápadním směrem, což má velmi příznivý vliv na zrání hroznů.

Vinařství Plenér

Vinařství Plenér

3 produktů

Vinobraním 2016 začal příběh Vinařství Plenér. Za vinařstvím, které vyrábí vína z vinic pod Pálavou, stojí vinařka Dominika Černohorská a ortodontista Ivo Marek. Dva přátelé, kteří se rozhodli společně si splnit svůj sen.

Vinařství Réva Rakvice

Vinařství Réva Rakvice

24 produktů

Réva Rakvice je vinařská společnost založená v roce 1995. Hospodaří na vinicích vinařských obcí Rakvice a Hustopeče o rozloze 120 hektarů. Ve výsadbách jsou rovnoměrně zastoupeny zejména tradiční moravské odrůdy. 

Vinařství Sedmikráska

Vinařství Sedmikráska

16 produktů

Vinařství Sedmikráska je malé rodinné vinařství, které sídlí v malebné obci Perná. A proč sedmikráska? Sedmikráska je nádherná malá něžná kytička, která je nezbytnou součástí každého vinohradu a k vinohradům prostě patří.

Vinařství Sol Invictus

Vinařství Sol Invictus

8 produktů

Rodinné vinařství Sol Invictus pochází z pálavské obce Drnholec a vínem se zabývají od roku 2017. Vinařství vyrábí poctivá a kvalitní vína v menším množství, čímž se ve víně odráží preciznost výroby a ráz mikulovské vinařské podoblasti, kde je úcta k vinařskému řemeslu a jeho historii neodmyslitelnou součástí každodenního života.

Vinařství Syfany

Vinařství Syfany

3 produktů

Vinařství Syfany sídlí ve vinařské obci Vrbice. Jejich rodina vytváří víno s bezmála pěti set letou tradicí. Pro jednotlivé odrůdy vinařství vybíralo ty nejvhodnější polohy s ohledem na jejich nároky na druh půdy, náklon stanoviště, vzdušného proudění a dalších neméně důležitých faktorů, které při zakládání dobré vinice museli zohlednit.

Vinařství Zatloukal

Vinařství Zatloukal

7 produktů

Vinařství Zatloukal se nachází v obci Pavlov, která leží na východních svazích Pálavy pod malebným hradem Děvičky. Pod vinařství spadají tři hektary vinic, které jsou součástí CHKO Pálava.