Müller Thurgau 2019 Vinařství Langr Ladislav

Kód: 061924
179 Kč
Skladem (4 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Jakostní víno je vyráběno z vinné révy, která byla sklizena na vhodné vinici a toto víno musí být i ve stejné oblasti vyrobeno. Cukernatost musí být minimálně 15°NM. Jakostní víno bývá velmi často také označováno názvem vinařské oblasti, odkud pocházely hrozny na jeho výrobu. Odrůdové jakostní víno musí obsahovat alespoň 85 % vína z odrůdy vína na obalu, zatímco známkové jakostní víno může být vyrobeno smícháním odrůdových jakostních vín. 

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Tramín červený nebo Muškát moravský.

Müler Thurgau odrůda bílého vína. Není úplně jisté, jakým křížením tato odrůda vznikla, ale podle posledních výsledků je křížencem Ryzlinku rýnského a Madlenkou královskou. Má žlutozelenou barvu. Vůně je cítit po muškátu s podtóny broskví. Není to víno vhodné pro archivaci, mělo by se tedy vypít zhruba do 3 let po výrobě. 

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosuché
Přívlastek: Jakostní víno odrůdové
Odrůda: Müler Thurgau
Objem: 0.75 l
Ročník: 2019
Oblast: Morava
Podoblast: mikulovská
Obec: Dolní Věstonice
Viniční trať:
Zbytkový cukr: 10,9 g/l
Kyseliny: 5,9 g/l
Alkohol: 12 %

Vinařství Langr vzniklo v roce 1955, ale historie vinic se začala psát již v roce 1965. Vinařství zpracovává hrozny, které pochází výhradně z katastru Dolní Věstonice.

Tím se stává vinařství výjimečné a omezuje se jen na některé odrůdy bílých vín, např. Pálava, Ryzlink vlašský, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Neuburg, Rulandské šedé, Rulandské bílé a Sauvignon, z červených Frankovka, Cabernet Sauvignon, Dornfelder a Zweigeltrebe. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz