Zweigeltrebe 2019 Vinařství Bařina

Dostupné
vyprodáno - kontaktujte nás na info@srdcepalavy.cz - expedujeme do 24 hodin

Značka
Vinařství Bařina
Kód
161922
Obsah cukru
Suché
Objem
0.75 l
Alkohol
14 %
Klasifikace
Moravské zemské víno
Odrůda
Zweigeltrebe
199,00 Kč

164.46 bez DPH

Počet

Zweigeltrebe 2019 Vinařství Bařina

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr.

Zweigeltrebe je modrou odrůdou, určenou na výrobu červených vín. Je to velmi populární víno a to i díky jeho kořenitosti a ovocnosti. Barvou je tmavě granátové s fialovým nádechem. Vůně je plná ovoce a kořenité, často připomíná bobulové ovoce. Chuť je plná, jemná a hebká.

Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů, ve kterých se nachází červené barvivo. Pro červené víno je typické zajímavé aroma a výrazná chuť. Servíruje se převážně ve velkých sklenicích proto, aby se naplno rozvinulo jeho aroma. Červené víno podávejte k vepřovému, hovězímu nebo jehněčímu masu. Skvěle se hodí ale i ke zvěřině. Dále jej můžete podávat v kombinaci s plísňovými sýry, nivou či parmazánem.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Dejte nám like

Sledujte nás na sociálních sítích a neunikne vám nic z toho, co se u nás šustne. Sdílíme s vámi novinky v naší nabídce, degustační akce a zajímavé informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuStavte se na skleničku

Zveme vás do našeho rodinného sklípku Vinum Via! Jde o barokní vinný sklep ze 17. století, který leží v řadě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. Můžete tu ochutnat vína z našeho sortimentu – a možná narazíte i na naše sympatické vinaře. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via