Müller Thurgau BIO 2019 Vinařství Réva Rakvice

Dostupné
skladem - expedujeme do 24 hodin

Značka
Vinařství Réva Rakvice
Kód
071924B
Obsah cukru
Polosuché
Objem
0.75 l
Klasifikace
Pozdní sběr
Odrůda
Müler Thurgau
199,00 Kč

164.46 bez DPH

Počet

Müller Thurgau BIO 2019 Vinařství Réva Rakvice

Víno světlejší zelenožluté barvy s příjemným aroma po Muškátu, připomínající také letní jablko, sušené bylinky a čerstvé hrozny. V chuti nalezneme stopy lipového čaje a bezinkového sirupu.

Podoblast: Velkopavlovická

Obec: Hustopeče

Viniční trať: Růženy

Hodí se vědět

Pozdní sběr je jednou z jakostních tříd vín. Aby se víno mohlo pyšnit označením pozdní sběr, musí být cukernatost vinných hroznů v rozmezí od 21 °NM do 24 °NM. Aby se této cukernatosti dosáhlo, probíhá sběr hroznů v pozdějším termínu. S jakostní třídou pozdní sběr se nejčastěji setkáváme u suchých a polosuchých vín, pro jejichž výrobu je tato kvalita a cukernatost ideální.

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Tramín červený nebo Muškát moravský.

Müler Thurgau odrůda bílého vína. Není úplně jisté, jakým křížením tato odrůda vznikla, ale podle posledních výsledků je křížencem Ryzlinku rýnského a Madlenkou královskou. Má žlutozelenou barvu. Vůně je cítit po muškátu s podtóny broskví. Není to víno vhodné pro archivaci, mělo by se tedy vypít zhruba do 3 let po výrobě. 

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Dejte nám like

Sledujte nás na sociálních sítích a neunikne vám nic z toho, co se u nás šustne. Sdílíme s vámi novinky v naší nabídce, degustační akce a zajímavé informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuStavte se na skleničku

Zveme vás do našeho rodinného sklípku Vinum Via! Jde o barokní vinný sklep ze 17. století, který leží v řadě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. Můžete tu ochutnat vína z našeho sortimentu – a možná narazíte i na naše sympatické vinaře. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via