Dornfelder 2019 Vinařství Hřebačka

Dostupné
skladem - expedujeme do 24 hodin

Značka
Vinařství Hřebačka
Kód
091927
Obsah cukru
Polosuché
Objem
0.75 l
Alkohol
11,5 %
Klasifikace
Moravské zemské víno
Odrůda
Dornfelder
219,00 Kč

180.99 bez DPH

Počet

Dornfelder 2019 Vinařství Hřebačka

Víno tmavě červené barvy, ve vůni a chuti tóny ostružin, borůvek a černého rybízu.

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr.

Dornfelder se řadí mezi vína s přívlastky pozdní sběr nebo výběr z hroznů. Vznikl křížením odrůd Helfensteiner a Heroldrebe. Víno má sytou, tmavě červenou barvu. Vůně může připomínat divoké lesní ovoce, brusinky nebo višně. V chuti je cítit příjemně hebká tříslovina společně s tóny višní, brusinek, černého jeřábu nebo hořké čokolády. Víno se doporučuje k čokoládovým dezertům nebo plísňovým sýrům. 

Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů, ve kterých se nachází červené barvivo. Pro červené víno je typické zajímavé aroma a výrazná chuť. Servíruje se převážně ve velkých sklenicích proto, aby se naplno rozvinulo jeho aroma. Červené víno podávejte k vepřovému, hovězímu nebo jehněčímu masu. Skvěle se hodí ale i ke zvěřině. Dále jej můžete podávat v kombinaci s plísňovými sýry, nivou či parmazánem.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr 

Dejte nám like

Sledujte nás na sociálních sítích a neunikne vám nic z toho, co se u nás šustne. Sdílíme s vámi novinky v naší nabídce, degustační akce a zajímavé informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuStavte se na skleničku

Zveme vás do našeho rodinného sklípku Vinum Via! Jde o barokní vinný sklep ze 17. století, který leží v řadě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. Můžete tu ochutnat vína z našeho sortimentu – a možná narazíte i na naše sympatické vinaře. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via