Cabernet Sauvignon 2019 Vinařství Vican

Dostupné
vyprodáno - kontaktujte nás na info@srdcepalavy.cz - expedujeme do 24 hodin

Značka
Rodinné vinařství Vican
Kód
011915
Obsah cukru
Suché
Objem
0.75 l
Alkohol
13 %
Klasifikace
Výběr z hroznů
Odrůda
Cabernet Sauvignon
289,00 Kč

238.84 bez DPH

Počet

Cabernet Sauvignon 2019 Vinařství Vican

Purpurově fialová barva. Mohutná nasládlá vůně přezrálého lesního ovoce s lehkým nádechem kouře. Lahodná chuť borůvek a rybízu je obohacená o jemný dotyk vanilky.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská obec: Mikulov

Viniční trať: Pod Mušlovem

Hodí se vědět

Výběr z hroznů je jednou z jakostních tříd. Cukernatost hroznů se v případě výběru z hroznů musí pohybovat od 24 do 27 °NM. Vína s tímto přívlastkem se vyznačují vyšším obsahem alkoholu a často i vyšším obsahem zbytkového cukru.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Rulandské šedé, Sauvignon nebo Ryzlink rýnský.

Královskou odrůdou vína je Cabernet sauvignon, protože právě na něm jsou založená skoro všechna nejlepší vína. Víno je plné, výrazné a má vysoký potenciál ke zrání (může zrát i více než 40 let). Víno má tmavě granátovou barvu, někdy se může vyskytnout i modravý nádech. Voní po černém rybízu společně s vůní třešní, tabáku, ostružin, cedrového dřeva nebo marmelády. 

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Dejte nám like

Sledujte nás na sociálních sítích a neunikne vám nic z toho, co se u nás šustne. Sdílíme s vámi novinky v naší nabídce, degustační akce a zajímavé informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuStavte se na skleničku

Zveme vás do našeho rodinného sklípku Vinum Via! Jde o barokní vinný sklep ze 17. století, který leží v řadě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. Můžete tu ochutnat vína z našeho sortimentu – a možná narazíte i na naše sympatické vinaře. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via