Frizzante zweigeltrebe rosé 2020 Vinařství Haman

Kód: 182033F
219 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Tramín červený nebo Muškát moravský.

Zweigeltrebe rosé je víno se starorůžovou barvou. Vůně připomíná hlavně třešně a jahody, je zde možné cítit i nádech malin. Chuť je převážně ovocná, šťavnatá a dlouhotrvající. 

Šumivá vína se získávají kvašením čerstvých vinných hroznů, z hroznového moštu nebo také z vína. V uzavřené nádobě tyto vína vykazují přetlak, který je způsoben rozpuštěným oxidem uhličitým. Šumivá vína mohou být dosycena oxidem uhličitým, je ale nutné tento údaj uvést na etiketě. Někdy je možné šumivá vína označovat za sekty, ale to jen za určitých podmínek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Frizzante
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosuché
Přívlastek: Moravské zemské
Odrůda: Zweigeltrebe
Objem: 0.75 l
Ročník: 2020
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obec: Rakvice
Viniční trať: Kozí horky
Zbytkový cukr: 11,3 g/l
Kyseliny:
Alkohol: 10 %

Davidu Hamanovi bylo pouhých 19 let, když v roce 2016 založil své vinařství. V současné době vinařství obhospodařuje přibližně 1,7 ha vinic, které spadají pod proslulou velkopavlovickou vinařskou podoblast

Z bílých odrůd pěstuje například Veltlínské Zelené, Tramín Červený nebo Pálavu, z těch červených pak Zweigeltrebe, Frankovku či Svatovavřinecké.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz