Frizzante Muškát moravský Vinařství Réva Rakvice

Kód: 071832F
179 Kč
Skladem (4 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Polosladká vína ocení milovníci sladké chuti. Oblíbená jsou převážně mezi ženami. Polosladká vína mají až 45 gramů zbytkového cukru na litr. Pyšní se nejčastěji přívlastkem pozdní sběr nebo výběr z hroznů. Výborně se hodí k výraznému jídlu a sladkým dezertům.

Muškát moravský vznikl křížením odrůd Muškátu Ottonel a Prachttraube a je možné z této odrůdy vyrábět Svatomartinské víno. Víno má zelenožlutou barvu. Vůně je květinová, především muškátová. Má jemné třísloviny a aromatické látky. Chuť je svěží a lehká, lze v ní najít tóny černého rybízu a další ovocné podtóny. Toto víno se skvěle hodí k předkrmům nebo mírně sladkým dezertům.   

Šumivá vína se získávají kvašením čerstvých vinných hroznů, z hroznového moštu nebo také z vína. V uzavřené nádobě tyto vína vykazují přetlak, který je způsoben rozpuštěným oxidem uhličitým. Šumivá vína mohou být dosycena oxidem uhličitým, je ale nutné tento údaj uvést na etiketě. Někdy je možné šumivá vína označovat za sekty, ale to jen za určitých podmínek.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr  

Doplňkové parametry

Kategorie: Frizzante
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosladké
Přívlastek: Moravské zemské
Odrůda: Muškát moravský
Objem: 0.75 l
Ročník: 2021
Oblast:
Podoblast: Velkopavlovická
Obec:
Viniční trať:
Zbytkový cukr:
Kyseliny:
Alkohol: 7 %

Réva Rakvice je vinařská společnost založená v roce 1995. Hospodaří na vinicích vinařských obcí Rakvice a Hustopeče o rozloze 120 hektarů. Ve výsadbách jsou rovnoměrně zastoupeny zejména tradiční moravské odrůdy. 

Kromě kvalitních vín vybudovalo vinařství moštárnu, kde zpracovává hrozny a ovoce z jižní moravy. 100% čisté ovocné mošty s uchovaným obsahem vitamínů a minerálů můžete najít pod názvem Tekuté ovoce.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz