Frizzante Muškát moravský 2022 Vinařství Vican

Kód: 012232F
249 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Tramín červený nebo Muškát moravský.

Muškát moravský vznikl křížením odrůd Muškátu Ottonel a Prachttraube a je možné z této odrůdy vyrábět Svatomartinské víno. Víno má zelenožlutou barvu. Vůně je květinová, především muškátová. Má jemné třísloviny a aromatické látky. Chuť je svěží a lehká, lze v ní najít tóny černého rybízu a další ovocné podtóny. Toto víno se skvěle hodí k předkrmům nebo mírně sladkým dezertům.   

Šumivá vína se získávají kvašením čerstvých vinných hroznů, z hroznového moštu nebo také z vína. V uzavřené nádobě tyto vína vykazují přetlak, který je způsoben rozpuštěným oxidem uhličitým. Šumivá vína mohou být dosycena oxidem uhličitým, je ale nutné tento údaj uvést na etiketě. Někdy je možné šumivá vína označovat za sekty, ale to jen za určitých podmínek.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr  

Doplňkové parametry

Kategorie: Frizzante
Hmotnost: 1 kg
Ročník: 2022
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obec: Mikulov
Viniční trať: Pod Mušlovem
Zbytkový cukr: 15,5 g
Kyseliny: 5,9 g
Alkohol: 10,5 %

Vinařství Vican je známé vinařství, které sídlí v Mušlově a jehož sklepy se nachází v Bulharech. Obhospodařuje 45 hektarů na pěti různých tratích především v okolí Mikulova. Hrozny pěstují na pálavském vápencovém podloží, což vínům dodává specifickou chuť. 

Ačkoliv se jedná o mladé vinařství, je v České republice poměrně populární a také se pyšní několika prestižními oceněními a četnými zástupy příznivců.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz