Dornfelder 2020 Vinařství Langr Ladislav

Kód: 062027
189 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Jakostní víno je vyráběno z vinné révy, která byla sklizena na vhodné vinici a toto víno musí být i ve stejné oblasti vyrobeno. Cukernatost musí být minimálně 15°NM. Jakostní víno bývá velmi často také označováno názvem vinařské oblasti, odkud pocházely hrozny na jeho výrobu. Odrůdové jakostní víno musí obsahovat alespoň 85 % vína z odrůdy vína na obalu, zatímco známkové jakostní víno může být vyrobeno smícháním odrůdových jakostních vín. 

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr.

 Dornfelder se řadí mezi vína s přívlastky pozdní sběr nebo výběr z hroznů. Vznikl křížením odrůd Helfensteiner a Heroldrebe. Víno má sytou, tmavě červenou barvu. Vůně může připomínat divoké lesní ovoce, brusinky nebo višně. V chuti je cítit příjemně hebká tříslovina společně s tóny višní, brusinek, černého jeřábu nebo hořké čokolády. Víno se doporučuje k čokoládovým dezertům nebo plísňovým sýrům.

Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů, ve kterých se nachází červené barvivo. Pro červené víno je typické zajímavé aroma a výrazná chuť. Servíruje se převážně ve velkých sklenicích proto, aby se naplno rozvinulo jeho aroma. Červené víno podávejte k vepřovému, hovězímu nebo jehněčímu masu. Skvěle se hodí ale i ke zvěřině. Dále jej můžete podávat v kombinaci s plísňovými sýry, nivou či parmazánem.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr  

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Suché
Přívlastek: Jakostní víno odrůdové
Odrůda: Dornfelder
Objem: 0.75 l
Ročník: 2020
Oblast: Morava
Podoblast: mikulovská
Obec: Dolní Věstonice
Viniční trať:
Zbytkový cukr: 0,3 g/l
Kyseliny: 4,9 g/l
Alkohol: 12,5 %

Vinařství Langr vzniklo v roce 1955, ale historie vinic se začala psát již v roce 1965. Vinařství zpracovává hrozny, které pochází výhradně z katastru Dolní Věstonice.

Tím se stává vinařství výjimečné a omezuje se jen na některé odrůdy bílých vín, např. Pálava, Ryzlink vlašský, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Neuburg, Rulandské šedé, Rulandské bílé a Sauvignon, z červených Frankovka, Cabernet Sauvignon, Dornfelder a Zweigeltrebe. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz