Dornfelder 2019 Vinařství Hřebačka

Kód: 091927
219 Kč
Skladem (5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr.

Dornfelder se řadí mezi vína s přívlastky pozdní sběr nebo výběr z hroznů. Vznikl křížením odrůd Helfensteiner a Heroldrebe. Víno má sytou, tmavě červenou barvu. Vůně může připomínat divoké lesní ovoce, brusinky nebo višně. V chuti je cítit příjemně hebká tříslovina společně s tóny višní, brusinek, černého jeřábu nebo hořké čokolády. Víno se doporučuje k čokoládovým dezertům nebo plísňovým sýrům. 

Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů, ve kterých se nachází červené barvivo. Pro červené víno je typické zajímavé aroma a výrazná chuť. Servíruje se převážně ve velkých sklenicích proto, aby se naplno rozvinulo jeho aroma. Červené víno podávejte k vepřovému, hovězímu nebo jehněčímu masu. Skvěle se hodí ale i ke zvěřině. Dále jej můžete podávat v kombinaci s plísňovými sýry, nivou či parmazánem.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosuché
Přívlastek: Moravské zemské
Odrůda: Dornfelder
Objem: 0.75 l
Ročník: 2019
Oblast:
Podoblast:
Obec:
Viniční trať:
Zbytkový cukr: 11,6 g/l
Kyseliny: 5,6 g/l
Alkohol: 11,5 %

Vinařství Hřebačka bylo založeno v roce 2001 Svatoplukem Hřebačkou a jeho dvěma syny. Vinařství sídlí ve městě Podivín a zakládá si na tom, aby si zákazník po otevření láhve důkladně zapamatoval vůni, chuť a celkový dojem z vína a rád se k němu opět vracel.

Napříč jejich sortimentem naleznete vína jakostní, přívlastková, ale také vína Frizzanté a jiná. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz