Cuveé TŘI 2018 Vinařství Plenér

Kód: 111830
333 Kč
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

CUVÉE TŘI je cuvée burgundských odrůd, které fermentovalo a následně zrálo ve třech různých nádobách. Tvary těchto nádob jsou v podobě piktogramů nakresleny na láhvi.

Část vína zrála v dřevěném sudu ve tvaru vajíčka, další v nerezovém tanku a třetí ve velkém dubovém sudu.

Hrozny odrůd Chardonnay a Pinot blanc, ze kterých je Cuvée Tři vyrobeno, vyzrály na jihozápadních viničních tratích v Klentnici a Pavlově.

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Rulandské šedé, Sauvignon nebo Ryzlink rýnský.

Cuvée je odrůda, která vzniká mísením několika jiných odrůd dohromady. Cuvée ale neoznačuje přímo směs hroznů, spíše tedy až finální víno. Výsledná chuť i vůně se tedy odvíjí od odrůd, které byly použity při jeho výrobě. 

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštomě

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Suché
Přívlastek: Moravské zemské
Odrůda: Cuveé
Objem: 0.75 l
Ročník: 2018
Oblast:
Podoblast:
Obec:
Viniční trať:
Zbytkový cukr:
Kyseliny:
Alkohol: 14 %

Vinobraním 2016 začal příběh Vinařství Plenér. Za vinařstvím, které vyrábí vína z vinic pod Pálavou, stojí vinařka Dominika Černohorská a ortodontista Ivo Marek. Dva přátelé, kteří se rozhodli společně si splnit svůj sen.

Tratě, na kterých vinařství hospodaří, jsou obestřeny kolem obcí Bavory, Klentnice a Pavlov.  K vínu a přírodě přistupují s naprostým respektem a věří, že je to ten správný začátek pro zdravé a kvalitní víno. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz