Frankovka 2017 Vinařství Syfany

Dostupné
Poslední kus skladem - expedujeme do 24 hodin

Značka
Vinařství Syfany
Kód
081728
Obsah cukru
Suché
Objem
0.75 l
Alkohol
12,5 %
Klasifikace
Moravské zemské víno
Odrůda
Frankovka
229,00 Kč

189.26 bez DPH

Počet

Frankovka 2017 Vinařství Syfany

Hrozny pochází z našich vlastních vinic - používáme původní metody - bez selektováných kvasinek a enzymů. Zrálo v akátovo-dubovém sudu vyrobeném na Moravě a ze dřeva, které na Moravě vyrostlo. 

Nefiltrováno

Vinařská oblast: Morava

Vinařská obec: Vrbice

Viniční trať: Úlehle

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr.

Frankovka je tradiční odrůdou červeného vína, která vznikla křížením odrůdy Heunisch. Je druhou nejrozšířenější odrůdou na Moravě. Vůně je jemná, skořicová, připomínající jádra peckovin. Chutí je tvrdší s vyrovnanou kyselinou, ale i přesto je jemná a ovocná. Má tmavou rubínovou barvu. 

Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů, ve kterých se nachází červené barvivo. Pro červené víno je typické zajímavé aroma a výrazná chuť. Servíruje se převážně ve velkých sklenicích proto, aby se naplno rozvinulo jeho aroma. Červené víno podávejte k vepřovému, hovězímu nebo jehněčímu masu. Skvěle se hodí ale i ke zvěřině. Dále jej můžete podávat v kombinaci s plísňovými sýry, nivou či parmazánem.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr 

Dejte nám like

Sledujte nás na sociálních sítích a neunikne vám nic z toho, co se u nás šustne. Sdílíme s vámi novinky v naší nabídce, degustační akce a zajímavé informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuStavte se na skleničku

Zveme vás do našeho rodinného sklípku Vinum Via! Jde o barokní vinný sklep ze 17. století, který leží v řadě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. Můžete tu ochutnat vína z našeho sortimentu – a možná narazíte i na naše sympatické vinaře. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via