Svatovavřinecké STARÝ SKLEP Vinařství Réva Rakvice

Dostupné
skladem

Značka
Vinařství Réva Rakvice
Kód
070023
Obsah cukru
Suché
Objem
0.75 l
Alkohol
11.5 %
Klasifikace
Moravské zemské víno
89,00 Kč

73.55 bez DPH

Počet

Svatovavřinecké STARÝ SKLEP Vinařství Réva Rakvice

Ovocná vůně červeného ovoce a kvetoucí višně je v chuti provázena mírným tříslem a jemným tabákovým tónem.

Vinařská oblast: Morava

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr.

Svatovavřinecké víno je v Česku velmi oblíbené, může oslnit hlavně svou plností. Má tmavou, červenou barvu, někdy až fialovou. Vůně je višňová, až černorybízová a povidlová. Chuť je ovocná, plná višní, černého rybízu a povidel. 

Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů, ve kterých se nachází červené barvivo. Pro červené víno je typické zajímavé aroma a výrazná chuť. Servíruje se převážně ve velkých sklenicích proto, aby se naplno rozvinulo jeho aroma. Červené víno podávejte k vepřovému, hovězímu nebo jehněčímu masu. Skvěle se hodí ale i ke zvěřině. Dále jej můžete podávat v kombinaci s plísňovými sýry, nivou či parmazánem.

Přidejte se k nám

Staňte se fanoušky na našich sociálních sítích. Neunikne vám tak žádná novinka v našem v naší nabídce těch nejlepších vín z Pálavy, ale ani žádná zajímavá informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuNavštivte náš vinný sklep Vinum Via

Barokní vinný sklep ze 17. století patří k cenným památkám vinařské a lidové architektury. Náš sklep je umístěn v řádě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. První zmínka v pozemkových knihách je z roku 1735, kdy přepsal vlastnictví sklepa otec na syna. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via