Zweigeltrebe 2009 Vinařství Hřebačka

Dostupné
skladem

Kód
090922
Obsah cukru
Suché
Objem
0.75 l
Klasifikace
Moravské zemské víno
199,00 Kč

164.46 bez DPH

Počet

Zweigeltrebe 2009 Vinařství Hřebačka

Víno rubínově červené barvy, vůně a chuť po třešních, višních či švestkách.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská obec: Podivín

Viniční trať: Kopce

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr.

Zweigeltrebe je modrou odrůdou, určenou na výrobu červených vín. Je to velmi populární víno a to i díky jeho kořenitosti a ovocnosti. Barvou je tmavě granátové s fialovým nádechem. Vůně je plná ovoce a kořenité, často připomíná bobulové ovoce. Chuť je plná, jemná a hebká. 

Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů, ve kterých se nachází červené barvivo. Pro červené víno je typické zajímavé aroma a výrazná chuť. Servíruje se převážně ve velkých sklenicích proto, aby se naplno rozvinulo jeho aroma. Červené víno podávejte k vepřovému, hovězímu nebo jehněčímu masu. Skvěle se hodí ale i ke zvěřině. Dále jej můžete podávat v kombinaci s plísňovými sýry, nivou či parmazánem.

Přidejte se k nám

Staňte se fanoušky na našich sociálních sítích. Neunikne vám tak žádná novinka v našem v naší nabídce těch nejlepších vín z Pálavy, ale ani žádná zajímavá informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuNavštivte náš vinný sklep Vinum Via

Barokní vinný sklep ze 17. století patří k cenným památkám vinařské a lidové architektury. Náš sklep je umístěn v řádě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. První zmínka v pozemkových knihách je z roku 1735, kdy přepsal vlastnictví sklepa otec na syna. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via