Pinot Noir 2018 EDICE Karel Roden Vinařství Vican

Dostupné
Poslední kus skladem

Značka
Rodinné vinařství Vican
Kód
011814R
Obsah cukru
Suché
Objem
0.75 l
Alkohol
13,5 %
Klasifikace
Pozdní sběr
343,00 Kč

283.47 bez DPH

Počet

Pinot Noir 2018 EDICE Karel Roden Vinařství Vican

Sytě rubínová barva s fialovými odlesky. Vůně je velmi bohatá, plná ušlechtilého dřeva, třešňové marmelády a hřebíčku. Chuť je sametová, s jemným dotykem sušeného ovoce, čokolády a hladkého třísla s hřejivým závěrem.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská obec: Mikulov

Viniční trať: Valtická

Hodí se vědět

Pozdní sběr je jednou z jakostních tříd vín. Aby se víno mohlo pyšnit označením pozdní sběr, musí být cukernatost vinných hroznů v rozmezí od 21 °NM do 24 °NM. Aby se této cukernatosti dosáhlo, probíhá sběr hroznů v pozdějším termínu. S jakostní třídou pozdní sběr se nejčastěji setkáváme u suchých a polosuchých vín, pro jejichž výrobu je tato kvalita a cukernatost ideální.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr.

Pinot noir je ušlechtilou odrůdou červeného vína, které je česky nazýváno Rulandské modré. Víno je velmi jemné a snadno pitelné, ale občas se v něm vyskytuje vyšší kyselina. Barva vína je světle rubínová, někdy až cihlově červená. Vůně se podobá jahodám, ostružinám, červeným třešním, později také švestkám a povidlům.

Karel Roden je český herec, který je známý z filmů jako Jak básnící přicházejí o iluze, Pan Tau, Hellboy, V peřině nebo také 3Bobule. Spojil se tak s rodinným vinařstvím Vican a vzniklo několik velmi prestižních vín, která získala mnoho ocenění. 

Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů, ve kterých se nachází červené barvivo. Pro červené víno je typické zajímavé aroma a výrazná chuť. Servíruje se převážně ve velkých sklenicích proto, aby se naplno rozvinulo jeho aroma. Červené víno podávejte k vepřovému, hovězímu nebo jehněčímu masu. Skvěle se hodí ale i ke zvěřině. Dále jej můžete podávat v kombinaci s plísňovými sýry, nivou či parmazánem.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Přidejte se k nám

Staňte se fanoušky na našich sociálních sítích. Neunikne vám tak žádná novinka v našem v naší nabídce těch nejlepších vín z Pálavy, ale ani žádná zajímavá informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuNavštivte náš vinný sklep Vinum Via

Barokní vinný sklep ze 17. století patří k cenným památkám vinařské a lidové architektury. Náš sklep je umístěn v řádě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. První zmínka v pozemkových knihách je z roku 1735, kdy přepsal vlastnictví sklepa otec na syna. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via