Neronet 2019 Vinařství Čemanovi

Dostupné
skladem - expedujeme do 24 hodin

Značka
Vinařství Čemanovi
Kód
021912
Obsah cukru
Suché
Objem
0.75 l
Alkohol
11 %
Klasifikace
Moravské zemské víno
Odrůda
Neronet
165,00 Kč

136.36 bez DPH

Počet

Neronet 2019 Vinařství Čemanovi

Barva velmi tmavě červená s modravými záblesky. Vůně lesního ovoce, ostružin a díky ležení v sudu dochuť vanilky a pražené kávy. Chuť je plná s výraznější strukturou tříslovin.

Vinařská oblast: Morava

Podoblast: Mikulovská

Vinařská obec: Strachotín

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Rulandské šedé, Sauvignon nebo Ryzlink rýnský.

Neronet je pozdní moštovou odrůdou. Je určená hlavně k výrobě červených vín. Víno je velmi tmavě červené s modrými záblesky. Vůně je jemná a má nádech višní a černého rybízu. Chuť je plná, kterou dodává hlavně zbytkový cukr.

Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů, ve kterých se nachází červené barvivo. Pro červené víno je typické zajímavé aroma a výrazná chuť. Servíruje se převážně ve velkých sklenicích proto, aby se naplno rozvinulo jeho aroma. Červené víno podávejte k vepřovému, hovězímu nebo jehněčímu masu. Skvěle se hodí ale i ke zvěřině. Dále jej můžete podávat v kombinaci s plísňovými sýry, nivou či parmazánem.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Dejte nám like

Sledujte nás na sociálních sítích a neunikne vám nic z toho, co se u nás šustne. Sdílíme s vámi novinky v naší nabídce, degustační akce a zajímavé informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuStavte se na skleničku

Zveme vás do našeho rodinného sklípku Vinum Via! Jde o barokní vinný sklep ze 17. století, který leží v řadě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. Můžete tu ochutnat vína z našeho sortimentu – a možná narazíte i na naše sympatické vinaře. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via