Cabernet Sauvignon rosé 2020 Vinařství Fabičovic

Kód: 032015
229 Kč
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Tramín červený nebo Muškát moravský.

Růžové víno Cabernet Sauvignon rosé má oranžovou až pomerančovou barvu. Jeho vůně i chuť mohou připomínat bezový květ, ostružiny nebo bílý rybíz. Toto víno se skvěle hodí k moučníkům a sladkým dezertům, ale také k lososům, bažantům či rakům. 

Růžová vína, jinak nazývána rosé nebo růžňák, mají většinou růžovooranžovou barvu s lososovými nebo meruňkovými odstíny. Mohou mít ale i nádech do fialové barvy. Vyrábí se z modrých hroznů a nechává se naležet mezi 4 až 6 hodinami, aby se uvolnilo jen menší množství červeného barviva, a nadále se s ním pracuje jako s vínem bílým.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr 

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosuché
Přívlastek: Moravské zemské
Odrůda: Cabernet Sauvignon
Objem: 0.75 l
Ročník: 2020
Oblast:
Podoblast:
Obec: Hlohovec
Viniční trať:
Zbytkový cukr: 7,6 g/l
Kyseliny: 7 g/l
Alkohol: 13 %

Vinařství Fabičovic je malé rodinné vinařství, které sídlí v malebné obci Hlohovec, jež se nachází v samotném středisku Lednicko-valtického areálu. Fabičovic se okolo vína pohybují již od roku 1925 a mají na starost vinohrady o velikosti 4 hektarů. Při zpracování hroznů se snaží o co nejšetrnější přístup k surovině.

Vinohrady mají na pěti viničních tratích, kterými jsou Stará hora, Deliče, Šulaperk, Štabery a U Hájků.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz