Cabernet Sauvignon rosé 2019 Vinařství Garčic

Kód: 131934
245 Kč
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Výběr z hroznů je jednou z jakostních tříd. Cukernatost hroznů se v případě výběru z hroznů musí pohybovat od 24 do 27 °NM. Vína s tímto přívlastkem se vyznačují vyšším obsahem alkoholu a často i vyšším obsahem zbytkového cukru.

Polosladká vína ocení milovníci sladké chuti. Oblíbená jsou převážně mezi ženami. Polosladká vína mají až 45 gramů zbytkového cukru na litr. Pyšní se nejčastěji přívlastkem pozdní sběr nebo výběr z hroznů. Výborně se hodí k výraznému jídlu a sladkým dezertům.

Růžové víno Cabernet Sauvignon rosé má oranžovou až pomerančovou barvu. Jeho vůně i chuť mohou připomínat bezový květ, ostružiny nebo bílý rybíz. Toto víno se skvěle hodí k moučníkům a sladkým dezertům, ale také k lososům, bažantům či rakům. 

Růžová vína, jinak nazývána rosé nebo růžňák, mají většinou růžovooranžovou barvu s lososovými nebo meruňkovými odstíny. Mohou mít ale i nádech do fialové barvy. Vyrábí se z modrých hroznů a nechává se naležet mezi 4 až 6 hodinami, aby se uvolnilo jen menší množství červeného barviva, a nadále se s ním pracuje jako s vínem bílým.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr  

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosladké
Přívlastek: Výběr z hroznů
Odrůda: Cabernet Sauvignon
Objem: 0.75 l
Ročník: 2019
Oblast: Morava
Podoblast: mikulovská
Obec: Mikulov
Viniční trať: Turold
Zbytkový cukr:
Kyseliny:
Alkohol: 12 %

Vinařství Garčic bylo založeno v roce 2006 a navazuje na téměř padesátiletou tradici pěstování vinné révy a výrobu vína rodiny Chramostových. Vinohrady vinařství leží na svazích Pálavy a díky vápenaté půdě mají vína originální chuť. 

Aby byla zachována autentičnost a čistota je používaná nová technologie na šetrné zpracování hroznů.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz