Cabernet Sauvignon rosé 2021 Vinařství Sol Invictus

Kód: 202136
209 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodí se vědět

Pozdní sběr je jednou z jakostních tříd vín. Aby se víno mohlo pyšnit označením pozdní sběr, musí být cukernatost vinných hroznů v rozmezí od 21 °NM do 24 °NM. Aby se této cukernatosti dosáhlo, probíhá sběr hroznů v pozdějším termínu. S jakostní třídou pozdní sběr se nejčastěji setkáváme u suchých a polosuchých vín, pro jejichž výrobu je tato kvalita a cukernatost ideální.

Po polosuchém vínu sáhněte, pokud máte rádi zlatou střední cestu. Tedy víno ne moc suché, ale ani ne moc sladké. Zbytkový cukr v polosuchém víně je od 9 do 12 gramů na litr, popř. do 18 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Tramín červený nebo Muškát moravský.

Růžové víno Cabernet Sauvignon rosé má oranžovou až pomerančovou barvu. Jeho vůně i chuť mohou připomínat bezový květ, ostružiny nebo bílý rybíz. Toto víno se skvěle hodí k moučníkům a sladkým dezertům, ale také k lososům, bažantům či rakům. 

Růžová vína, jinak nazývána rosé nebo růžňák, mají většinou růžovooranžovou barvu s lososovými nebo meruňkovými odstíny. Mohou mít ale i nádech do fialové barvy. Vyrábí se z modrých hroznů a nechává se naležet mezi 4 až 6 hodinami, aby se uvolnilo jen menší množství červeného barviva, a nadále se s ním pracuje jako s vínem bílým.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr  

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Hmotnost: 1 kg
Obsah cukru: Polosuché
Přívlastek: Pozdní sběr
Odrůda: Cabernet Sauvignon
Objem: 0.75 l
Ročník: 2021
Oblast: Morava
Podoblast: mikulovská
Obec:
Viniční trať:
Zbytkový cukr: 14 g/l
Kyseliny: 7 g/l
Alkohol: 12,3 %

Rodinné vinařství Sol Invictus pochází z pálavské obce Drnholec a vínem se zabývají od roku 2017. Vinařství vyrábí poctivá a kvalitní vína v menším množství, čímž se ve víně odráží preciznost výroby a ráz mikulovské vinařské podoblasti, kde je úcta k vinařskému řemeslu a jeho historii neodmyslitelnou součástí každodenního života.

Vína vyrábíme výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, které se rozprostírají v mikulovské vinařské podoblasti. Jedná se o oblast Dolní Dunajovice - Dunajovický kopec, Plotny, Zimní vrch a Mikulov Turold.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz