Značky

 • Vinařství Čemanovi

  Vinařství Čemanovi

  Jsme rodinná firma zabývající se pěstováním révy vinné, převážně pro prodej hroznů a výrobu sudových i lahvových vín. Naše vinice se nachází v Mikulovské podoblasti v malé vinařské obci Strachotín. V současné době obhospodařujeme cca 10 ha vinic.

 • Vinařství Fabičovic

  Vinařství Fabičovic

  Vinařství Fabičovic je malé rodinné vinařství v obci Hlohovec. Od roku 1925 se pohybuje ve vinařství už třetí generace Fabičoviců.

  Vinařství se stará o 4 ha vinohradů. Snaží se o vypěstování co nejkvalitnějších hroznů, které jsou pro ně k výrobě vín nezbytné.

  Chtějí, aby ve vínech byla zachována odrůdovost a čistota. V roce 2015 ukončili výrobu sudových vín, přešli převážně na vína přívlastková a nyní celou produkci lahvují. 

 • Vinařství Ilias

  Vinařství Ilias

  Rodinné vinařství Ilias najdete v malebném Pavlově. První víno vyrobili v roce 2000. Původně z koníčku se stala hlavní životní náplň a zdroj obživy.

  Od roku 2011 vyrábí vinařství Ilias vína v bio kvalitě, tedy bez jakýchkoliv chemických postřiků. V boji proti škůdcům, nemocem a nepřízni počasí používají šetrné přírodní přípravky, jako například fenyklový olej, prášek do pečiva nebo vodní sklo.

  K filozofii vinařství patří velká míra volnosti, kterou dopřává svým zákazníkům. Na etiketách nenajdete popis, jaké chutě a vůně v lahvi vína hledat. To vše nechávají zcela na představivosti, chuťových pohárcích a čichových buňkách toho, kdo si lahev otevře

 • Vinařství Langr Ladislav

  Vinařství Langr Ladislav

  Rodinné vinařství Langr funguje od roku 1995, ale historie jeho vinic se začala psát už v roce 1965. I s nově vysazenými mají rozlohu 5 ha a majitelé jsou na ně právem hrdí.

  O víno pečují s šetrností a s omezeným používáním chemických postřiků.

  Vinařství je výjimečné tím, že zpracovává hrozny jak z vlastních vinic, tak i od jiných pěstitelů. Ovšem vždy a pouze z obce Dolní Věstonice. 

 • Vinařství Réva Rakvice

  Vinařství Réva Rakvice

  Ve výsadbách jsou zastoupeny převážně tradiční moravské odrůdy. Splňují předpoklad kvalitního vyzrávání hroznů pro výrobu výjimečných přívlastkových vín.

  Réva Rakvice s.r.o. je vinařská společnost založená v roce 1995. Hospodaří na vinicích vinařských obcí Rakvice a Hustopeče o rozloze 120 ha.

  Réva Rakvice patří také mezi přední výrobce ledového vína v České republice. Jsou oceňovaná na prestižních přehlídkách doma i v zahraničí.

  V roce 2013 vybudovalo vinařství moštárnu, kde zpracovává hrozny a ovoce z jižní Moravy. 100% čisté ovocné mošty s uchovaným obsahem vitamínů a minerálů můžete na trhu najít pod názvem Tekuté ovoce.