TOP vína Srdce Pálavy

Ačkoliv byl minulý rok v některých ohledech náročnější, jedno víme jistě: milovníky vína jejich chuť neopustila. Je tomu právě naopak. Spousta lidí využila svého volného času proto, aby objevovala nové chutě a aromata.

Máme radost ze zájmu o výborná pálavská vína z našeho e-shopu. Některá z nich však byla u našich zákazníků obzvláště oblíbená – a stojí za to je vypíchnout

Která vína byla v roce 2021 u našich zákazníků nejoblíbenější?

1. Pinot Gris 2018 Vinařství Langr Ladislav

Na první příčce se vyjímá víno Pinot Gris 2018 od vinařství Langr Ladislav. Vyrábí se přímo v Dolních Věstonicích, které jsou proslulé nálezem Věstonické venuše. Jedná se o polosladké víno vyrobené z hroznů, které vyrůstaly v Mikulovské vinařské podoblasti.

Jakostní třídou je v tomto případě pozdní sběr, takže hrozny se sklízejí v pozdějších termínech, aby byla jejich cukernatost od 21°NM do 24 °NM.

Toto víno je u našich zákazníků velice oblíbené, zbývá nám posledních pár kusů.

Chci ochutnat 

2. Tramín červený 2019 Vinařství Ilias

Toto polosuché víno spadá pod vinařskou obec Pavlov, pochází tedy ze samotného srdce Pálavy. Tramín Červený 2019 z vinařství Ilias disponuje sytě zlatou barvou a harmonickou vůní i chutí. V té můžete cítit kořenité tóny společně s akátovým medem.

I když se odrůda nazývá Tramín červený a skutečně tomu odpovídá i barva, vyrábí se z ní bílé víno.

V tomto případě se naše zásoby tenčí.

Chci ochutnat

3. Frizzante Cabernet Moravia rosé Vinařství Réva Rakvice

Kdo říká, že by si na růžovém vínu měly pochutnávat jen ženy, ten pravděpodobně ještě neochutnal Frizzante Cabernet Moravia z vinařství Réva Rakvice.

Jedná se o sladké víno s menším objemem alkoholu (7 %) a v jeho vůni se dají zachytit lesní jahody se smetanovým nádechem. Hrozny jsou vypěstované ve Velkopavlovické podoblasti, která je největší vinařskou obcí v České republice.

Chci ochutnat

4. Veltlínské zelené 2020 Vinařství Sedmikráska

Kdo by neznal Veltlínské zelené? Tuto velice oblíbenou odrůdu pěstuje i vinařství Sedmikráska, které sídlí v Perné na Pálavě. A Veltlínské zelené 2020 bylo opravdu trefou do černého.

Jedná se o polosuché víno s označením zemské, což zaručuje český či moravský původ hroznů, jejichž cukernatost musí být minimálně 14 °NM. Má příjemnou travnatou vůni s ovocnými tóny a plnou chuť. 

Chci ochutnat

5. Pálava 2020 Vinařství Sedmikráska

A aby toho nebylo od našeho oblíbeného vinařství Sedmikráska málo, pojďme si uvést ještě jeho povedenou Pálavu.

Pálava 2020 Vinařství Sedmikráska je polosladké víno, které může mít dle regulací až 45 gramů zbytkového cukru na litr. V jeho vůni ucítíte meruňky a čajové růže a chuť je velice plná a harmonická.

Po tomto víně z rodinného vinařství se v našem e-shopu jen zaprášilo, v současné chvíli je tedy vyprodané.

6. Neuburské 2018 Vinařství Langr Ladislav

Rodinné vinařství Langr už jsme si uvedli, pojďme však zmínit ještě jeden jeho klenot: Neuburské 2018 Vinařství Langr Ladislav. 

Vyniká svou lehkostí a potěší každého milovníka suchého vína. Jakostní třídou je v tomto případě kabinetní víno, které označuje hrozny s cukernatostí minimálně 19°NM. Označení Neuburské pak představuje odrůdu vinné révy, která vznikla křížením Veltlínského červeného a Sylvánského zeleného.

Chci ochutnat

7. Hibernal 2020 Vinařství Hřebačka

Dalším vínem, které si našlo cestu k chuťovým pohárkům našich zákazníků, je Hibernal 2020 od vinařství Hřebačka.

Má světle zelenožlutou barvu a v jeho vůni je možné cítit černý rybíz, angrešt, ananas, broskev a grapefruit. Jedná se o suché víno, které se perfektně hodí k rybám, mořským plodům, ale také například dezertům.

V současné chvíli máme k dispozici ještě přibližně 10 lahví.

Chci ochutnat

8. Chardonnay 2019 Vinařství Bařina

Chardonnay je právem jednou z nejoblíbenějších odrůd, která vznikla křížením Pinot Noir a Heunisch. Vinařství Bařina ji pěstuje ve vlastních vinohradech, které spadají pod Velkopavlovickou vinařskou oblast.

Toto bíle polosuché víno se vyznačuje chutí připomínající zelená jablka, akát, hrušky a citrusové plody společně s medem a lískovými oříšky.

Chci ochutnat

9. Ryzlink vlašský 2018 EDICE Karel Roden Vinařství Vican

Karla Rodena asi není potřeba představovat – tento známý herec účinkoval ve filmech jako Jak básníci přicházejí o iluze, Bournův mýtus a samozřejmě také 3Bobule. Je také vášnivým vinařem, a proto se každoročně spojuje s vinařstvím Vican, se kterým vydává speciální edici vín.

Na našem e-shopu si zákazníci oblíbili především Ryzlink vlašský 2018, které se vyznačuje harmonickou a plnou chutí, ve které dominuje kandované ovoce a karamel. Jedná se o suché víno jakostní třídy výběr z bobulí. Aby mohlo být takto označováno, cukernatost hroznů musí dosahovat minimálně 27 °NM.

Chci ochutnat

10. Pálava 2020 Vinařství Vican

Pálava. Nejteplejší oblast v České republice, ale také označení pro odrůdu vína, která vznikla křížením Tramínu červeného a Müller Thurgau. Vinařství Vican a jeho Pálava 2020 je polosladké bílé víno, které pohladí chuťové pohárky všech vinných nadšenců.

Vyniká kořenitým podtónem, ve kterém můžete zachytit nádech tramínu, čajové růže či vanilky. Jedná se o prvky, které podtrhují přirozeně vyšší sladkost této odrůdy.

Chci ochutnat