Navštivte nás v srdci Pálavy

Zveme vás do našeho rodinného sklípku! Ten se nachází v malebné vesničce Pavlov, poblíž Dolních Věstonic na jižní Moravě. Vezměte přátele a vyrazte posedět nad sklenkou dobrého vína nebo si dopředu zarezervujte možnost skupinové ochutnávky. Můžete ochutnat i několik vín z našeho sortimentu – a možná narazíte i na naše sympatické vinaře.

Historie

Barokní vinný sklep ze 17. století patří k cenným památkám vinařské a lidové architektury. Náš sklep je umístěn v řádě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. Dnes nemůžeme přesně stanovit stáří sklepa, ale odhadem je postavený mezi roky 1685 – 1690. První zmínka v pozemkových knihách je z roku 1735, kdy přepsal vlastnictví sklepa otec na syna. Dříve byla v Pavlově výhradně německá komunita, tak je dnes velmi obtížné získat jména předchozích majitelů.

Rekonstrukce sklepa probíhala téměř rok a půl. Abychom zachovali historickou hodnotu, použili jsme na opravu dobové technologie a stejné materiály, výhradně dubové dřevo a kovářské prvky. Vizuálně zajímavá je ve vinotéce podlaha, která je z dobových pálených cihel. Bylo na ní použito přibližně 80 druhů cihel vyrobených na území od Pavlova až po Vídeň. Každá cihla má svůj znak (punc), který značí iniciály nebo znak majitele cihelny.

Degustace

Degustaci je nutné objednat alespoň 10 dní předem a maximální počet je 80 osob. Na programu je návštěva v pracovním sklepě, výklad vinaře a ochutnávka 10 druhů vín. Následuje příchod do sklepa a posezení. K neomezená konzumace vína nabízíme studenou i teplou kuchyni. Pro skupiny od 12 osob je možnost degustace od známého vinaře Ladislava Langra.

A co ubytování?

Ubytovat vás můžeme v romantické vile uprostřed Pálavy, která na Vás dýchne svou nezapomenutelnou atmosférou. K vaší spokojenosti vám můžeme nabídnout tří a čtyřlůžkový pokoj. Kuchyň s jídelním koutem, obývákem a sociálním zařízením.

Z terasy nádherný výhled na jezero s přístavem. U vilky je i venkovní posezení s grilem.

Kontakt:

Tel.: +420 603 501 907

E-mail: sklipek@vinum-via.cz