Tramín červený 2015 Vinařství Syfany

Dostupné
skladem

Značka
Vinařství Syfany
Kód
081502
Obsah cukru
Polosladké
Objem
0.75 l
Alkohol
12 %
Klasifikace
Pozdní sběr
200,00 Kč

165.29 bez DPH

Počet

Tramín červený 2015 Vinařství Syfany

Hrozny pochází z našich vlastních vinic - používáme původní metody - bez selektováných kvasinek a enzymů. Zrálo v akátovo-dubovém sudu vyrobeném na Moravě.

2 měsíce leželo na jemných kalech.

Vyrobeno 3 300 ks lahvi. 

Vinařská oblast: Morava

Vinařská obec: Vrbice

Viniční trať: Skale

Hodí se vědět

Pozdní sběr je jednou z jakostních tříd vín. Aby se víno mohlo pyšnit označením pozdní sběr, musí být cukernatost vinných hroznů v rozmezí od 21 °NM do 24 °NM. Aby se této cukernatosti dosáhlo, probíhá sběr hroznů v pozdějším termínu. S jakostní třídou pozdní sběr se nejčastěji setkáváme u suchých a polosuchých vín, pro jejichž výrobu je tato kvalita a cukernatost ideální.

Polosladká vína ocení milovníci sladké chuti. Oblíbená jsou převážně mezi ženami. Polosladká vína mají až 45 gramů zbytkového cukru na litr. Pyšní se nejčastěji přívlastkem pozdní sběr nebo výběr z hroznů. Výborně se hodí k výraznému jídlu a sladkým dezertům.

Bobule odrůdy Tramín červený jsou sice skutečně červené, vyrábí se z nich však vína bílá. Tramín červený se pěstuje téměř ve všech podoblastech. Vína z tramínu červeného se vyznačují charakteristickým, kořenitým aroma a hodí se např. jako aperitiv k závěru stolování.

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr 

Přidejte se k nám

Staňte se fanoušky na našich sociálních sítích. Neunikne vám tak žádná novinka v našem v naší nabídce těch nejlepších vín z Pálavy, ale ani žádná zajímavá informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuNavštivte náš vinný sklep Vinum Via

Barokní vinný sklep ze 17. století patří k cenným památkám vinařské a lidové architektury. Náš sklep je umístěn v řádě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. První zmínka v pozemkových knihách je z roku 1735, kdy přepsal vlastnictví sklepa otec na syna. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via