Rulandské bílé 2017 Vinařství Syfany

Dostupné
skladem

Značka
Vinařství Syfany
Kód
081729
Obsah cukru
Suché
Objem
0.75 l
Klasifikace
Moravské zemské víno
190,00 Kč

157.02 bez DPH

Počet

Rulandské bílé 2017 Vinařství Syfany

Hrozny pochází z našich vlastních vinic - používáme původní metody - bez selektováných kvasinek a enzymů.

8 měsíců leželo na jemných kalech.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská obec: Velké Pavlovice

Viniční trať: Trkmanska

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Rulandské šedé, Sauvignon nebo Ryzlink rýnský.

Rulandské bílé je odrůda, které se dříve přezdívalo Burgundské bílé. Je to víno se světle žlutou až žlutozelenou barvou. Ve vůni lze najít tóny hrušky, citrusových plodů, broskve, ořechů, vanilky, lipového květu nebo chlebové kůrky. Chuť je dlouhotrvající, plná a elegantní. Skvěle se víno hodí k uzeným rybám, plísňovým sýrům nebo svěžím dezertům. 

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr 

Přidejte se k nám

Staňte se fanoušky na našich sociálních sítích. Neunikne vám tak žádná novinka v našem v naší nabídce těch nejlepších vín z Pálavy, ale ani žádná zajímavá informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuNavštivte náš vinný sklep Vinum Via

Barokní vinný sklep ze 17. století patří k cenným památkám vinařské a lidové architektury. Náš sklep je umístěn v řádě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. První zmínka v pozemkových knihách je z roku 1735, kdy přepsal vlastnictví sklepa otec na syna. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via