Tramín červený 2018 Vinařství Hřebačka

Dostupné
vyprodáno - kontaktujte nás na info@srdcepalavy.cz

Značka
Vinařství Hřebačka
Kód
091802
Obsah cukru
Suché
Objem
0.75 l
Alkohol
12,5 %
Klasifikace
Moravské zemské víno
Odrůda
Tramín červený
189,00 Kč

156.20 bez DPH

Počet

Tramín červený 2018 Vinařství Hřebačka

Víno zlatavé barvy, ve vůni a chuti tóny medu, čajové růže a tropického ovoce.

Hodí se vědět

Zemské víno je označení pro takové víno, k jehož výrobě bylo použito hrozno s moravským nebo českým původem. Jde o zároveň o jakostní třídu, která vešla v platnost roku 2014. Cukernatost hroznů při sběru musí být minimálně 14 °NM. Jde o vína bez přívlastku a je možné je doslazovat. Jako zemská vína se označují oblíbená Svatomartinská vína.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Rulandské šedé, Sauvignon nebo Ryzlink rýnský.

Bobule odrůdy Tramín červený jsou sice skutečně červené, vyrábí se z nich však vína bílá. Tramín červený se pěstuje téměř ve všech podoblastech. Vína z tramínu červeného se vyznačují charakteristickým, kořenitým aroma a hodí se např. jako aperitiv k závěru stolování.

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr 

Dejte nám like

Sledujte nás na sociálních sítích a neunikne vám nic z toho, co se u nás šustne. Sdílíme s vámi novinky v naší nabídce, degustační akce a zajímavé informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuStavte se na skleničku

Zveme vás do našeho rodinného sklípku Vinum Via! Jde o barokní vinný sklep ze 17. století, který leží v řadě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. Můžete tu ochutnat vína z našeho sortimentu – a možná narazíte i na naše sympatické vinaře. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via