Pálava 2018 EDICE Karel Roden Vinařství Vican

Dostupné
skladem

Značka
Rodinné vinařství Vican
Kód
011801R
Obsah cukru
Polosladké
Objem
0.75 l
Alkohol
14 %
Klasifikace
Výběr z hroznů
343,00 Kč

283.47 bez DPH

Počet

Pálava 2018 EDICE Karel Roden Vinařství Vican

Slámově žlutá barva. Opojná vůně tropického ovoce a přezrálých hroznů. Mohutná chuť je spojena s líbivým zbytkovým cukrem a lahodnou kyselinkou, doplněna o tóny meruněk.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská obec: Mikulov

Viniční trať: Pod Mušlovem

Hodí se vědět

Polosladká vína ocení milovníci sladké chuti. Oblíbená jsou převážně mezi ženami. Polosladká vína mají až 45 gramů zbytkového cukru na litr. Pyšní se nejčastěji přívlastkem pozdní sběr nebo výběr z hroznů. Výborně se hodí k výraznému jídlu a sladkým dezertům.

Výběr z hroznů je jednou z jakostních tříd. Cukernatost hroznů se v případě výběru z hroznů musí pohybovat od 24 do 27 °NM. Vína s tímto přívlastkem se vyznačují vyšším obsahem alkoholu a často i vyšším obsahem zbytkového cukru.

Karel Roden je český herec, který je známý z filmů jako Jak básnící přicházejí o iluze, Pan Tau, Hellboy, V peřině nebo také 3Bobule. Spojil se tak s rodinným vinařstvím Vican a vzniklo několik velmi prestižních vín, která získala mnoho ocenění. 

Pálava je odrůda vinné révy, která vznikla křížením Tramínu červeného a Müller Thurgau. Jak už název napovídá, pochází z Moravy. Je charakteristická svou aromatičností a hojně se využívá pro výrobu výběru z hroznů nebo bobulí. Po Pálavě sáhněte, pokud máte rádi sladší vína.

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Přidejte se k nám

Staňte se fanoušky na našich sociálních sítích. Neunikne vám tak žádná novinka v našem v naší nabídce těch nejlepších vín z Pálavy, ale ani žádná zajímavá informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuNavštivte náš vinný sklep Vinum Via

Barokní vinný sklep ze 17. století patří k cenným památkám vinařské a lidové architektury. Náš sklep je umístěn v řádě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. První zmínka v pozemkových knihách je z roku 1735, kdy přepsal vlastnictví sklepa otec na syna. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via