Pálava 2018 EDICE Karel Roden Vinařství Vican

Dostupné
skladem

Značka
Rodinné vinařství Vican
Kód
011801R
Obsah cukru
Polosladké
Objem
0.75 l
Alkohol
14 %
Klasifikace
Výběr z hroznů
Odrůda
Pálava
343,00 Kč

283.47 bez DPH

Počet

Pálava 2018 EDICE Karel Roden Vinařství Vican

Slámově žlutá barva. Opojná vůně tropického ovoce a přezrálých hroznů. Mohutná chuť je spojena s líbivým zbytkovým cukrem a lahodnou kyselinkou, doplněna o tóny meruněk.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská obec: Mikulov

Viniční trať: Pod Mušlovem

Hodí se vědět

Polosladká vína ocení milovníci sladké chuti. Oblíbená jsou převážně mezi ženami. Polosladká vína mají až 45 gramů zbytkového cukru na litr. Pyšní se nejčastěji přívlastkem pozdní sběr nebo výběr z hroznů. Výborně se hodí k výraznému jídlu a sladkým dezertům.

Výběr z hroznů je jednou z jakostních tříd. Cukernatost hroznů se v případě výběru z hroznů musí pohybovat od 24 do 27 °NM. Vína s tímto přívlastkem se vyznačují vyšším obsahem alkoholu a často i vyšším obsahem zbytkového cukru.

Karel Roden je český herec, který je známý z filmů jako Jak básnící přicházejí o iluze, Pan Tau, Hellboy, V peřině nebo také 3Bobule. Spojil se tak s rodinným vinařstvím Vican a vzniklo několik velmi prestižních vín, která získala mnoho ocenění. 

Pálava je odrůda vinné révy, která vznikla křížením Tramínu červeného a Müller Thurgau. Jak už název napovídá, pochází z Moravy. Je charakteristická svou aromatičností a hojně se využívá pro výrobu výběru z hroznů nebo bobulí. Po Pálavě sáhněte, pokud máte rádi sladší vína.

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Dejte nám like

Sledujte nás na sociálních sítích a neunikne vám nic z toho, co se u nás šustne. Sdílíme s vámi novinky v naší nabídce, degustační akce a zajímavé informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuStavte se na skleničku

Zveme vás do našeho rodinného sklípku Vinum Via! Jde o barokní vinný sklep ze 17. století, který leží v řadě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. Můžete tu ochutnat vína z našeho sortimentu – a možná narazíte i na naše sympatické vinaře. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via