Ryzlink rýnský II. 2019 Vinařství Ilias

Dostupné
skladem

Značka
Vinařství Ilias
Kód
041904
Obsah cukru
Suché
Objem
0.75 l
Alkohol
12,5 %
Klasifikace
Pozdní sběr
Odrůda
Ryzlink rýnský
245,00 Kč

202.48 bez DPH

Počet

Ryzlink rýnský II. 2019 Vinařství Ilias

Vůně je minerální s aroma meruněk a kandovaného ovoce. V chuti se objevují tóny sušených meruněk s příjemně strukturovanou kyselinou a dlouhým, minerálním a šťavnatým závěrem.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská obec: Dolní Věstonice

Viniční trať: U tří pannen

Hodí se vědět

Pozdní sběr je jednou z jakostních tříd vín. Aby se víno mohlo pyšnit označením pozdní sběr, musí být cukernatost vinných hroznů v rozmezí od 21 °NM do 24 °NM. Aby se této cukernatosti dosáhlo, probíhá sběr hroznů v pozdějším termínu. S jakostní třídou pozdní sběr se nejčastěji setkáváme u suchých a polosuchých vín, pro jejichž výrobu je tato kvalita a cukernatost ideální.

Suchá vína ocení milovníci kyselejší a výraznější chuti. Mají totiž nejmenší obsah zbytkového nekvašeného cukru – maximálně 4 gramů na litr, popř. 9 gramů na litr. Typickými odrůdami pro suchá vína jsou např. Rulandské šedé, Sauvignon nebo Ryzlink rýnský.

Ryzlink rýnský /riesling/, přezdívaný také králem vín, je jedna z nejpěstovanějších odrůd ve střední Evropě. Nejvíce se pěstuje hlavně v Německu. Ryzlink rýnský má velmi často žlutozelenou barvu, čím zralejší, tím více zlatavý. Vůně bývají spíše ovocné (broskev, jablko, citrusové plody), ale mohou být i kořenité až kouřové. Je zde možné zachytit i tóny medu, marcipánu nebo hrozinek.

Bílé víno se vyrábí nejen z bílých, ale i červených nebo růžových hroznů. Bílé víno podávejte ke světlému masu, např. kuřecímu, rybám nebo mořským plodům. Výborně se hodí také ke smetanovým těstovinám nebo slaným koláčům s podílem vajec.

Poznámka: NM = normalizovaný moštoměr

Dejte nám like

Sledujte nás na sociálních sítích a neunikne vám nic z toho, co se u nás šustne. Sdílíme s vámi novinky v naší nabídce, degustační akce a zajímavé informace o našich vinařích.

SrdcePálavy na Facebooku SrdcePálavy na InstagramuStavte se na skleničku

Zveme vás do našeho rodinného sklípku Vinum Via! Jde o barokní vinný sklep ze 17. století, který leží v řadě devíti sklepů v jedné z nejstarších uliček Pavlova. Můžete tu ochutnat vína z našeho sortimentu – a možná narazíte i na naše sympatické vinaře. Více o našem sklepě

Vinný sklep Vinum Via